Andels apartments - ubytování Křivoklátsko
 


Holland flag - ubytování na Křivoklátsku  UK flag - ubytování na Křivoklátsku

Menu - úvod - pronájem chalupy
Menu - popis - pronájem chalupy
Menu - poloha - pronájem chalupy
Menu - poloha - ubytování na Křivoklátsku
Menu - termíny - pronájem chalupy
Menu - fotogalerie - pronájem chalupy
Menu - ceny - pronájem chalupy
Menu - kontakt - pronájem chalupy
 

Lány

Pronájem chalupy - zámek Lány     Zámek v obci Lány, v křivoklátských lesích je letním sídlem prezidentů České republiky. V těsné blízkosti zámku se rozkládá Lánská obora, která slouží zejména k chovu ušlechtilé lovné zvěře. Možnost pořádání reprezentativních honů byla jedním z důvodů, proč byly Lány v roce 1921 zvoleny za přechodné a letní sídlo prezidenta. Spolu s exkluzivní honitbou však volbu Lán ovlivnila také blízkost Prahy, příhodné železniční i silniční spojení, krása prostředí křivoklátských lesů. První prezident československé republiky, Tomáš Garrigue Masaryk si lánský zámek velmi oblíbil. Jako místo posledního odpočinku pro své nejbližší i pro sebe nakonec zvolil lánský hřbitov.

zvětšit 

  Ubytování Křivoklát

Křivoklát

 

 

Pronájem chalupy - hrad KřivoklátHrad Křivoklát je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů, jehož počátky sahají do 12. století. Za panování Přemysla Otakara II. vznikl rozsáhlý, velkolepý královský hrad, jenž byl výrazně přestavěn Václavem IV. a později velkoryse dobudován Vladislavem Jagellonským. Křivoklát byl několikrát těžce poškozen požárem. Stal se obávaným vězením a jeho význam prudce poklesl. Romantismus 19. století a zejména majitelé hradu Fürstenberkové, kteří hrad drželi až do roku 1929 přivedli hrad k záchraně jeho restaurováním.

zvětšit                                                                        Hrad křivoklát na TuristickyAtlas.cz

  Ubytování Křivoklát

Karlštejn

Pronájem chalupy - hrad Karlštejn

Založil jej roku 1348 český a římský král Karel IV. a přisoudil mu úlohu schránky korunovačních insignií a nejcennějších relikvií římské říše. Hradní opevnění mělo ve své době odolat jakýmkoli útokům a to se skutečně potvrdilo v roce 1422, kdy Karlštejn marně obléhali Pražané. Jednotlivé části hradu jsou umístěny do různých výškových úrovní, které vyjadřují jejich význam. Hradu dominuje masivní hranolová věž zvaná Velká, jejíž půdorys má strany 25 a 17 metrů. Průměrná síla zdiva je 4 metry, na severní straně dokonce přes 6 metrů. Hlavním prostorem této věže a celého hradu je kaple sv. Kříže. Její stěny obíhá ve spodní části pás s polodrahokamy, vsazených do pozlaceného štuku.

zvětšit
 

 

    Ubytování Křivoklát

Točník

Pronájem chalupy - hrad TočníkPrvní zpráva o Točníku pochází z roku 1398. Hrad byl od počátku koncipován jako velkolepá, reprezentativní, architektonicky velmi vyspělá stavba. Po renesačních úpravách, provedených pány z Vartemberka a pány z Lobkovic, byl užíván až do období třicetileté války, během jejíhož průběhu zpustnul. Nadále byl dobře udržován pouze bývalý královský palác, jehož reprezentační sál byl v 18. století barokně upraven na poutní kapli sv. Bartoloměje. Točník, jehož vývoj byl násilně přerušen husitskou revolucí, dodnes představuje jeden z vrcholů vývoje českých hradů na konci 14. století. V letních měsících se zde odehrávají  historické souboje, včetně ukázek historický řemesel.

 

  Ubytování Křivoklát

 

Andels apartments - Křivoklátsko

 

NAVRCHOLU.cz

* Blatský dvůr * Ubytovanie na Orave webhosting Banan.cz * Ubytovanie Chorvátsko * bazény, zastřešení *

  

  Slevová karta HLEDEJ-UBYTOVÁNÍ.cz